Blog

späť

Aby vaša identita nevyprchala – šikovné triky pre dlhotrvajúcu vôňu

K správnemu porozumeniu parfémov Christiana Diora je potrebné vedieť, že záhrady hrali v jeho živote veľmi dôležitú úlohu už od útleho veku. Trávil v nich svoje detstvo a tieto spomienky – spolu s nimi spojenými emóciami – výrazne ovplyvnili aj tvorbu jeho parfémov. Do svojich parfémov vložil ruže, jazmín, kosatce či mangólie a všetky vône vyrábal s nadšením a láskou ku kvetom. Jeho prácu najlepšie oceníme, keď s parfémami Dior budeme zaobchádzať šetrne a starostlivo.
Ak váš parfém vyprcháva už napoludnie, nemusíte hneď uvažovať o novej značke. Ani najkvalitnejšie parfémy „neustoja“ nesprávne zaobchádzanie. Poznáte najlepšie triky k udržaniu vášho parfému aj niekoľko dní? Inštitút Bratislava vie, ako na to!

 

Zdroj: Dior.com

Voda kvetom neprospieva

Ak chcete, aby váš Dior parfém vydržal čo najdlhšie, nenechávajte ho vo vašej kúpelni, ani na miestach, kde býva vlhko. Teplo, svetlo a aj spomínaná vlhkosť znižuje kvalitu vône, a tá potom rýchlejšie vyprcháva.

Zabalzamuje svoju vôňu
Ak u seba doma skrývate kvapku vazeliny, bez váhania ju votrite na miesta, kam chcete aplikovať váš obľúbený parfém. Keďže na olejovej pokožke parfém vydrží dlhšie, než na suchej, okluzívna masť je skvelou cestou k dlhotrvajúcemu parfému.

Nenechajte parfém uniknúť
Podobný účinok dosiahnete aj obľúbeným telovým mliekom. Votrite ho do vašej pokožky po kúpeli, tesne predtým, ako na seba aplikujete parfém. Olejová pokožka si zachováva vôňu, pretože parfém v sebe „zablokuje“.

Nie len na zápästia
Keďže všetci v Inštitúte Bratislava Dior parfémy zbožňujeme, poznáme najzaujímavejšie tajomstvo dlhotrvajúcej vône. Nastriekajte parfém na pulzné body a teplé miesta na tele. Teplo pomôže rozptýliť vôňu po celom tele a parfém z vás bude doslova sálať.

 

Zdroj: Dior.com

Tajomstvo skrývate vo svojom šatníku

Vôňa vášho parfému vydrží dlhšie, ak si kvapku z neho nanesiete aj do vlasov. V niektorých parfémoch sa však môže nachádzať alkohol, ktorý vlasy vysušuje. Nasprejujte namiesto toho svoju obľúbenú kefu na vlasy a bez výčitiek si ich prečešte.

Milé dámy, nezabúdajte, že všetkého veľa škodí. Neaplikujte váš parfém na všetky nami uvedené miesta naraz. Kvalitný parfém sa dá ucítiť už po kvapkách. Prídťe si po ten svoj k nám na ulicu Michalská 7 v Bratislave – vyberiete si najkvalitnejšie vône stvorené kvetmi a Diorom.

Ďakujeme za pozornosť!