Blog

späť

Dior ma priťahuje kvalitou, čistotou a eleganciou

V príjemnom prostredí čokoládovne na Michalskej ulici sme vyspovedali našu dlhoročnú Dior zákazničku, úspešnú stomatologičku s dlhoročnými skúsenosťami, pani MUDr. Soňu Hirjakovú – šarmantnú, pozitívne mysliacu dámu v zrelom veku.

Ako jedna z prvých lekárov na Slovensku založila súkromnú stomatologickú prax. Angažuje sa v združení pre ľudí s transplantovanou pečeňou a ich rodiny. Združenie približuje problematiku transplantácie pečene, venuje sa darcovstvu orgánov. Každý je presvedčený, že jemu sa to stať nemôže, ale opak môže byť pravdou. Týmto ľuďom Soňa Hirjaková odkazuje: „Všetko sa môže stať, všetko je možné a transplantácia mi predĺžila život.“

„Mám rada pekné veci a luxus, ale nie je to priorita. Hlavné pre mňa je a  aj naďalej ostáva vzdelávanie.“

Zdroj: Vlastné spracovanie

Už viac ako tri desaťročia som šťastne vydatá. S manželom pracujeme v rovnakom odbore – je stomatochirurg. A máme jedného šikovného syna. S manželom sme razili filozofiu, že syna vychováme bez protekcie.

„Častokrát mi niektoré ženy pripadajú ako – jediné dobré, čo som urobila, je moje dieťa. Mnohé matky v dnešnej dobe majú dieťa ako projekt. To nie je veľmi dobrý prístup. Dieťa potrebuje lásku a príklad svojich rodičov, mať svoj priestor a nie aby mu rodičia plánovali všetok čas.“

Hľadám život v starých veciach

Rada čítam knihy a počúvam klasickú hudbu. Medzi mojich obľúbených autorov patrí Johannes Mario Simmel či Erich Maria Remarque. Rada čítam klasickú ale i súčasnú francúzsku literatúru. Na dlhé cesty autom využívam audioknihy. Samozrejme, čítam aj odbornú literatúru.

„Keby mal človek čas prečítať si knihu dva, tri krát za život v rôznych životných situáciách, obdobiach, lebo inak to človek vníma a pozerá sa na to.“

Zdroj: Vlastné spracovanie

 

Rada hľadám život v starých veciach, recyklujem. Napĺňa ma zužitkovať vec dvakrát, trikrát. (ukazuje na originálnu a vkusnú brošňu, ktorú si vyrobila sama). Som zástankyňa hesla: Používať auto čo najmenej. Veľa ľudí sa hrá na veľkých ekológov, ale celý deň si zadok vyváža v aute. Mám rada psov, ale nemám rada ľudí, ktorí sa hrajú na „milovníkov psov“, napr.:  v lete nechajú psíkov chodiť po rozhorúčenom betóne.

 

Ako ste sa dostali k značke Dior?

Zdroj: Dior.com

K Dioru ma priviedol J. M. Simmel. Nie osobne, ale prostredníctvom knihy. V knihe “Láska je len slovo” spisovateľ zahalil hlavnú hrdinku do nesmrteľného parfumu Diorissimo. Vôňa Diorissimo je charakteristická: Konvalinková vôňa Diora je fantastická“.

Vďaka láske k tejto výnimočnej knihe, zamilovala som sa aj do výnimočnej značky Dior. Svoj prvý Diorissimo som kúpila ešte v Tuzexe a konvalinková vôňa ma očarila natoľko, že som sa jej upísala na desaťročia.

Značka Dior znamená tradíciu a kvalitu. Odporúčajú ju aj moje „kolegyne“ dermatologičky – a komu už veriť ak nie im?

 

Prečo práve náš Inštitút?

Inštitút navštevujem okolo 10 rokov a mám k nemu vybudovanú dôveru, čo v dnešnej dobe nie je jednoduché. Dôležitým aspektom je pre mňa aj dôraz na hygienu. Po transplantácii beriem lieky na potlačenie imunity a práve preto sa mi páči prístup u vás. Pri ošetreniach používate rúško, a tým chránite klientku aj kozmetičku. Vyhovuje mi aj poloha, bývam blízko a od vás môžem ísť namaľovaná a zrelaxovaná hocikam – do divadla, na stretnutia či nakupovať. Istý čas som chodila aj do iného salónu, ale začala som byť nervózna z prílišného ponúkania produktov.

“V Diore si vážim, že mi nikto nič nevnucuje.”

Som už v pokročilejšom veku, ale vďaka Dioru sa stále cítim mladá. Dôležité nie je ako človek vyzerá, ale ako sa cíti. Každý vek predsa so sebou prináša svoje starosti, ale aj radosti.

Prečítajte si aj Kozmetika je základom dokonalej pleti

Kozmetika je zíkladom dokonalej pleti

Existuje niečo, čo by ste u nás chceli zmeniť?

Nie je u vás čo meniť, máte dobrý kolektív a je vidieť, že u vás ľudia radi pracujú. Keby som chcela niečo meniť v salóne, už by som zvažovala zmenu salónu. Navyše nemusím čakať na termíny, Danka mi vždy rada nájde vyhovujúci termín a nikdy sa mi nestalo, že by som musela čakať. Veľmi dobre viete, že čas sú peniaze. J

„Dior nepotrebuje oklamať nejakými krásnymi krabičkami“ zdôraznila, „priťahuje ma skôr tá čistota a elegantnosť.“

 

Čo je pre vás základom starostlivosti o seba?

Zdroj: Vlastné spracovanie

Snažím sa chodiť pravidelne jedenkrát za štyri až šesť týždňov. Chodím na hĺbkové ošetrenie pleti a dekoltu. Už niekoľko rokov chodím k Andrejke, dokážem sa plne zveriť do jej rúk a len si vychutnať ošetrenie – presne vie, čo moja pleť potrebuje. Ide o to veriť odborníkom.

Základom starostlivosti je v prvom rade hygiena a potom krémy – nočný, denný, očný a sérum HydraLife.

Kozmetiku nakupujem do zásoby, momentálne najviac dekoratívnu kozmetiku na výnimočné príležitosti. Práca mi totiž nedovoľuje veľmi sa líčiť. Práca stomatologičky vyžaduje čisté prostredie. Používam najmä denné krémy alebo BB krémy a občas jemný rúž.

Okrem toho nedám dopustiť na podkladovú bázu pre rozjasnenie pleti Dior glow maximizer a na Dior fix it, ktorý neutralizuje nedokonalosti pleti a BB krémy.

 

Zdroj: Dior.com

Aký parfum aktuálne používate?

Napriek láske k Diorissimu, pred pár rokmi som sa rozhodla pre iný Dior parfum.  Aj toto rozhodnutie je spojené so zážitkom. Na návšteve  Ríma, pred niekoľkými rokmi, ste nemohli nenatrafiť na reklamu s Natalie Portman ako tvárou Miss Dior. A tak som sa v romantickom prostredí Ríma znova zamilovala do vône.

 

Prečítajte si aj Dior a ženy, ktoré ho milovali

Nemusím sa páčiť každému – kto ma má rád, ten zostane

Stále sa veľmi rada učím nové veci a myslím, že je to práve vek, ktorý ma naučil väčšej tolerancii. Mladí ľudia sa dnes iba ženú dopredu, ale príde vek, keď si uvedomia – Za čím? A to je vynikajúce. Každý vek má predsa niečo svoje… V mojom aktuálnom životnom období si užívam, že už nemusím mať dokonalé miery, nemusím byť najkrajšia. Uvedomila som si, že sa nemusím páčiť každému – kto ma má rád, ten zostane.

A čo by som chcela odkázať? V poslednej dobe si všímam, že aj keď sa stretávame s množstvom ľudí, nevieme o nich absolútne nič osobné. Viete o svojej priateľke povedať, akú má rada farbu, či ktoré je jej najobľúbenejšie jedlo? Pravdepodobne nie. Určite však viete povedať, čo nové si v poslednej dobe kúpila. Mám pocit, že už vymierajú skutočné priateľstvá, ľudia si hovoria len povrchné hlúposti. Preto chcem odkázať: Všímajte si viac ľudí okolo seba a spoznajte ich aj hlbšie.

dior

Zdroj obr.: dior.com

Ďakujeme za pozornosť!