Blog

späť

Letný manuál pre dokonale jemnú, opálenú a zdravú pokožku.

Dovolenky, letné posedenia na terasách, a to (nielen) na priamom slnku či dni strávené pri bazéne. Čas, ktorý počas svojho dňa strávite na slnku, si dobre strážte. Niežeby sme boli proti peknému, zamatovému opáleniu. Len vieme, do akej miery je leto pre vašu pokožku náročné. Ako sa vyvarovať suchej, starnúcej pokožke? Institut Bratislava má pre vás zopár základných tipov, ktoré vašu pleť udrží „vo forme“ počas celého leta.

1. Spoľahlivý partner počas celého leta – opaľovací krém Dior Bronze Protection Solaire

Slnečné lúče sú až pozoruhodne silné a zručné. Nájdu si k vám cestu, a to dokonca aj keď je zamračené. Natierajte sa preto opaľovacím krémom vždy, keď plánujete dlhší pobyt vonku. Nenechajte sa však zlákať priveľmi vysokým stupňom ochrany. Optimálne sú opaľovacie prípravky, ktoré majú SPF minimálne 30, avšak nie viac ako 50. Tie účinne blokujú slnečné lúče iba o 1-2% účinnejšie, než prípravky so SPF 30.

2. Pílingom k žiarivej pleti a dlhotrvajúcemu opáleniu

Ako určite viete, píling zbavuje pokožku odumretých buniek. Tá je potom rozžiarená a hebká na dotyk. A vaše opálenie sa v pokožke udrží ešte dlhšie! Zregenerujte bunky vašej pokožky a buďte o krok vpred pred

 jej starnutím. Dior Capture Total peeling má formu jemnej peny a neobsahuje abrazívne časti, takže pokožku rozmaznáva a nedráždi.

 

3. Neodsúvajte spánok bokom iba kvôli zábave

Všetci to poznáme. Život je počas leta bohatší na zážitky, zábavu a – povedzme si úprimne – aj na párty. Nedostatok spánku však môže viesť k zvýšeniu hladiny stresových hormónov, ktoré spomaľujú produkciu kolagénu. Pokožka potom stráca svoju elasticitu, vyzerá unavene a „opotrebovane“.

4. Jednoduchá cesta k dokonalej pleti

Horúce sprchy dráždia pokožku a vysušujú ju. To je hádam to posledné, čo v lete potrebujete. 🙂 Naučte sa užívať si aj studené sprchy, majú niečo do seba! Príjemne vás prebudia a majú aj rad ďalších výhod. Pri potení – ktoré je počas leta intenzívnejšie – pomáha chladná sprcha udržiavať pokožku čistú a chráni ju pred výskytom akné.

5. Nazdravie!

Mnoho žien sa pri výbere vína radšej prikloní k bielemu. Je osviežujúcejšie a mnohým z nás aj viac chutí. Červené však neprávom zostáva v úzadí dámskeho záujmu. Má totiž liečivé účinky! V šupke červeného hrozna sa totiž nachádza látka, ktorá pomáha znižovať začervenanie pokožky pri akútnych spáleninách. Červené víno má tak protizápalové a antioxidačné účinky. Viete už teda, po akom víne budete siahať po zvyšok leta?

Veríme, že pri letných hrátkach nezabúdate ani na dôkladnú hydratáciu pleti. Tá je pre jej pohodlie počas horúcich dní alfou a omegou.

V Institut Bratislava si môžete dopriať dvojhodinové hydratačné ošetrenie, ktoré vašu pleť rozžiari, spevní a poskytne jej potrebnú výživu. Radi vás privítame na ulici Michalská 7 v Bratislave. 🙂

Ďakujeme za pozornosť!