Blog

späť

Rose de Granville – prvá ruža vyvinutá s kozmetickými kritériami

Asi najznámejším kvetom pestovaným v Dior záhradách je Májová ruža – Rose de Granville. Vedcom z výskumného centra Dior trval jej vývoj dlhých desať rokov, ale to, čo stvorili, je naozajstnou revolúciou vo svete kozmetiky a parfumov.

Rose de Granville – divoká, trvácna a odolná

Zdroj: lvmh.com

Písal sa rok 1906, keď sa rodina Christiana Diora presťahovala do ich vily na útese v Granville. Madeleine, Christianova matka sa pustila do neľahkej úlohy chrániť svoju pestovanú záhradu pred slanými morskými vetrami. Útes pri chránenej záhrade bol dlho domovom divokej ruže s výnimočnými schopnosťami na prežitie. Tvárou v tvár vetru a nekončiacemu náporu mora zvládla táto divoká ruža prospievať a kvitnúť bez ohľadu na tieto úskalia.

Očarený silou tejto kvetiny sa Dior rozhodol ju skrotiť.

Dom Dior na túto neľahkú úlohu vyzval renomovaného a talentovaného záhradníka, špecialistu na staré francúzske ruže – Jérôme Rateau. Po desiatich rokoch práce a siedmych generáciách kríženia, genetické dedičstvo pôvodnej ruže bola zvýšené stonásobne, jej pevnosť a životne dôležité vlastnosti maximalizované.  Táto práca vyústila v Rose de Granville – Májovú ružu, ktorej vitalita je niekoľko násobne vyššia ako pri klasických ružiach. Jej regeneračné schopnosti sú destilované v línii starostlivosti o pleť Dior Prestige.

Prečítajte si aj Dior ma priťahuje kvalitou, čistotou a eleganciou

Dior Prestige – vďaka esencii z Májovej ruže zabraňuje starnutiu pleti

Zdroj: lvmh.com

„Proces vytvorenia Rose de Granville je naozajstná revolúcia. Je to totiž vôbec prvý krát, keď bola ruža vyvinutá s kozmetickými kritériami. Kvetina, ktorú sme vytvorili má udivujúcu vitalitu a silu a nám sa tieto vlastnosti podarilo preniesť aj do kozmetiky, ktorú produkujeme,“ hovorí Patrice André, botanik z Dioru.

Záhrady v údolí Loire, kde sa pestuje táto ruža sú príkladom toho, o čo sa Dior snaží vo všetkých svojich záhradách. Rastie tu 800 kríkov ruží. „Chceli sme, aby bola ako ochranná mušľa pre túto odrodu. Miesto, kde môžu rásť organicky a bez pesticídov, čo umožňuje jej použitie v kozmetike Dior.“

„Čas zberu ruží je extrémne dôležitý, pretože na ňom záleží kvalita surového materiálu. Dokázali sme, že správny čas na zber je vtedy, keď sa kvetina „usmieva“, teda vtedy, keď práve začala kvitnúť.

 

Zdroj: Youtube.com

Koncentrácia aktívnych látok je vtedy najvyššia,“ hovorí Jérôme Rateau.

Okamžite po zbere musia byť kvety zmrazené a potom ponorené do oleja. Vďaka tomuto procesu je možné zachytiť jej esenciu, ktorá je časťou Nektáru z Rose de Granville. Májová ruža má výnimočnú vitalitu a Dior vie, ako tú vitalitu presunúť do kozmetiky Dior Prestige.

Táto ruža má obrovský potenciál, preto sme prišli s výskumom, ktorý nám umožní sa dostať ešte ďalej. Jedno je isté – Ruža z Granville je plná zázrakov.

Ruža z Granville – srdce Dior Prestige starostlivosti o pleť

Prenáša svoju neuveriteľnú životnú silu do ženskej pokožky a poskytuje vašej pleti výnimočnú staroslivosť – pôsobí regeneračne a stimulujúco na všetky vrstvy kože a pomáha korigovať viditeľné príznakov starnutia.

Prečítajte si aj Parfum s esenciou lásky, ženskosti a elegancie

Rose de Granville – luxusná starostlivosť o vašu pleť

Zdroj: Dior.com

… pestovaná v DIOR záhradách – jemná, divoká a napriek tomu odolná.

  • 15 rokov výskumu.
  • Prvýkrát v histórii vyvinutá kvetina s kozmetickými kritériami.
  • Organicky pestovaná v Dior záhradách, bez pesticídov, ručne zberaná.
  • 8 vysoko regeneračných molekúl, ktoré neobsahuje žiadna iná ruža.
  • Esencia z tejto ruže zabraňuje starnutiu pokožky.
  • Vyšľachtená divá ruža, ktorá rástla na útesoch v Granville.
  • Vybraná z viac ako 40 000 ruží.

 

Rose de Granville je prvý krát v histórii použitá aj v telovej starostlivosti v novom oleji J´adore Huile Divine. V preklade to znamená božský olej a svoje pomenovanie si naozaj zaslúži. Môžete ho používať nielen priamo na pokožku, ale vďaka nemu si môžete vône Francúzska užívať aj vo vonnom kúpeli.

Prečítajte si aj Tip na darček, ktorý žiadna žena neodmietne

FCB logo

dior

Zdroj obr.: dreamstime.com, dior.com

Ďakujeme za pozornosť!