Blog

späť

Starajte sa o svoju pleť správne aj počas chladnejších dní

Listy na stromoch hýria farbami a zo skríň vyťahujeme čoraz teplejšie svetre. Jeseň je tu a s ňou aj zmeny v starostlivosti o pleť. Ako každé ročné obdobie aj toto má svoje špecifiká, podľa ktorých sa starostlivosť prispôsobuje. V chladnejších dňoch  treba pleť viac chrániť. Poďte si prečítať o tom, ako na to, aby naša pleťová rutina bola aj na jeseň účinná.

Nepodceňujte hydratáciu

To, že pleť potrebuje hydratáciu, je známy fakt. A potrebuje ju aj počas jesene a chladnejších dní. Neverte mýtom, že hydratačné krémy by ste s koncom leta mali schovať. Žiadne nebezpečenstvo vašej pleti nehrozí, ale predsa sa zamerajte na prípravky, ktoré vodu dokážu udržať, vhodné sú práve tie s obsahom cenných prírodných olejov, vitamínmi alebo antioxidantmi, ktoré majú hutnejšiu konzistenciu.

Dior tip: Na intenzívnu hydratáciu odporúčame Hydra life Fresh Hydratation. Je to sorbetový krém, ktorý pleti prinavracia svieži, jednotný a zdravý vzhľad. Obsahuje až 83 % ingrediencií prírodného pôvodu. Slez hĺbkovo posilňuje aquaporiny na oživenie cirkulácie vody a výťažok rastliny haberlea, ktorá stimuluje kožnú mikroflóru a pomáha produkovať ochranné látky.

Čas pre seba

Jeseň je aj obdobím, keď sme viac unavené, vyčerpané a citlivo reagujeme na zmeny počasia. Prečo sa neodmeniť a nedať sa hýčkať. Nielen svoju pleť, ale aj seba. Ošetrenie pleti v Inštitúte Bratislava s kozmetikou Dior je procedúra, ktorá prospeje nielen pleti, ale aj telu. Je spojená s relaxom, ktoré všetky potrebujeme.

Dior tip: Vyberte si ošetrenie podľa toho, čo vaša pleť potrebuje alebo si s výberom dajte poradiť.

Pozor na slnko

Hoci sa nám zdá, že slnko už nie je také silné, ako bývalo v lete a už sa pred ním nemusíme chrániť, nie je to celkom tak. Slnko na jeseň a v zime dokáže byť rovnako ostré. Krém alebo mejkap s SPF by ste preto mali používať po celý rok. Obzvlášť, ak sa chystáte na dovolenku do hôr, pribaľte si opaľovací krém.

Dior tip: Dream Skin Cushion je mejkap a starostlivosť o vašu pleť súčasne. V jednom kroku  pleť zdokonalí, rozjasní a chráni. Bezproblémová aplikácia hubkou dokáže odtieň pleti zjednotiť a zároveň zmatniť. Dream Skin Cushion takisto bojuje proti vráskam, známkam starnutia a pleť chráni aj vysoký stupeň UV (SPF 50 PA+++).

Nezabúdajte, že dôležitou súčasťou starostlivosti o pleť je aj starostlivosť zvnútra. Práve v tomto období je potrebné doplniť vitamíny, prijímať dostatok tekutín, ovocia a zeleniny.

Ďakujeme za pozornosť!