Blog

späť

Čo spôsobuje nekvalitná kozmetika a na čo si dávať pozor?

Na trhu môžeme nájsť množstvo kozmetických prípravkov a tak máme čím ďalej tým väčší problém sa v tejto spleti výrobkov orientovať. Určite sa vám už stalo, že ste si na základe efektnej reklamy kúpili najnovší make-up alebo krém, ale po čase ste zistili, že vám táto kozmetika spôsobuje problémy.

Cieľom tohto článku je obrátiť vašu pozornosť na zloženie kozmetiky, ktorá podobne ako aj potraviny môže mať vplyv na vaše zdravie.

Kozmetika preniká cez kožu, nezabúdajte na to…

Koža je najväčší orgán tela. Cez ňu vedome aj nevedome prijímame množstvo potrebných, ale aj škodlivých látok. Už sme si zvykli čítať zloženie jedla, ale stále podceňujeme kozmetické prípravky. A pritom vieme, že liečivá masť preniká cez kožu, veľa liekov sa používa formou aplikácie na kožu, a dokonca voľakedy sa týmto spôsobom aplikovali aj jedy.

Prečítajte si aj Darček, ktorý žiadna žena neodmietne

Zoznámte sa s nebezpečnými a napriek tomu často používanými zložkami kozmetiky.

Ktoré látky sú nebezpečné?

Na trhu sú bežne dostať prípravky obsahujúce látky, ktorým by sme sa mali vyhýbať, alebo aspoň sa snažiť obmedziť ich požívanie. Pri kúpe kozmetiky pozorne čítajte aj jej zloženie. Môžete tak predísť viacerým kožným aj zdravotným problémom.

Zdroj: Ahchealthenews.com

Silikón – produkty s obsahom tejto látky (dimethycone, methicone) môžu spôsobovať akné, vyrážky alebo alergiu. Neodporúčame vám dlhodobé užívanie produktov, ktoré ho obsahujú. Sú to najmä make-upy, prípravky na vlasy a pleťové séra.

 

Ortuť- môžeme ju nájsť hlavne v špirálach. Je známa ako alergén a v zložení ju nájdete aj pod menom timerosal, oxid ortuťnatý, merkurochróm alebo fenyloctan ortutnatý.

Minerálny olej – na pohľad neškodný, ale opak je pravdou. Je vedľajším produktom spracovania nafty a nachádza sa najmä v leskoch na pery, hydratačných prípravkoch či rúžoch. Zabraňuje pokožke dýchať a vylučovať toxíny.

Formaldehyd- je taktiež považovaný za karcinogén. Môže poškodzovať imunitný systém a dráždiť pokožku. V Európskej únii je zakázané ho používať v kozmetických prípravkoch. Avšak ešte stále sa môže vyskytnúť v šampónoch, lepidlách na umelé mihalnice alebo v lakoch na nechty. Hľadajte ho pod názvom: formalín, metanal, metylaldehyd, oxometán, oxymetylén.

Olovo – prieskumy ukázali, že veľké množstvo rúžov obsahuje práve túto látku. Narúša hladinu hormónov v tele, je karcinogénny a teda pre naše telo nebezpečný.

Nekvalitná kozmetika – aké sú následky?

Zdroj: Skinpen.com

Pokiaľ si budete dávať pozor pri výbere správnej kozmetiky, vyhnete sa tak viacerým problémom. Práve zloženie kozmetických prípravkov a prítomnosť nepriaznivých látok, ktoré sme spomenuli spôsobuje, že pokožka sa bráni. Pozrime sa na najčastejšie príznaky používania nekvalitnej kozmetiky.

Prečítajte si aj Kozmetika je základom dokonalej pleti

Starnutie pleti

Neprimeraná starostlivosť o vašu pokožku používaním nekvalitnej kozmetiky môže mať za následok jej starnutie, pribúdanie vrások, pigmentových škvŕn či červených žiliek.

Alergické reakcie

Produkty, ktoré obsahujú vonné zložky, farbivá a konzervačné látky môžu vyvolať alergiu. Pri použití nevhodnej špirály sa môže stať, že vám oči opuchnú, a to je ešte tá lepšia možnosť. Ak u vás tento problém nastane, sledujte, na aké látky ste alergická a pokúste sa im vyhýbať. Bohužiaľ, iná možnosť nie je, na alergén si naše telo privyknúť nevie.

Samozrejme, tých nežiadúcich účinkov je omnoho viac. Nekvalitná kozmetika vám môže poškodiť hormonálnu hladinu, imunitný systém či dokonca poškodiť vnútorné orgány. To už je dostatočný dôvod na to, aby ste si prečítali zloženie, však?

Doprajte si to najkvalitnejšie…

V našom Inštitúte nájdete iba kvalitnú Dior kozmetiku. Tá sa o vašu pleť ukážkovo postará a dopraje jej všetko, čo potrebuje.

Čo je na Dior kozmetike také výnimočné?

Zdroj: Vlastné spracovanie

Je založená na vedecky dokázaných účinkoch. Jedným z najúspešnejších produktov z Dior laboratórií je One Essential. Toto výnimočné protivráskové sérum je založené na technológii, ktorá získala Nobelovu cenu. Ibištek z Dior záhrad stimuluje detoxikačný mechanizmus a obnovuje bunkovú energiu, odstraňuje 100% toxínov, osviežuje a rozjasňuje pleť. Sérum obsahuje UVA/UVB filtre, vďaka ktorým je pleť okamžite sviežejšia o 80%. Po 7 dňoch je pleť žiarivejšia o 87%, po mesiaci je pleť čistejšia o 93%.

Všetky Dior produkty sú starostlivo vyvíjané v laboratóriách pod vedením profesionálnych vedcov. Kvetiny obsiahnuté nielen v parfumoch, ale aj v kozmetike rastú naturálne, bez pesticídov a ekologicky. Preto môžeme s istotou tvrdiť, že Dior je tá správna voľba pre vašu pleť.

Nezabúdajme však, že krása sa začína vo vnútri. Vonkajší vzhľad je len prejavom toho, čo sa odohráva vo vnútri nášho tela. Hydratácia, zdravý životný štýl a hlavne pohoda sú základnými piliermi zdravia a krásy nášho tela. Preto nepodceňujme ani tieto podstatné faktory, ktoré v kombinácii s kvalitnou kozmetikou prinesú želaný výsledok.

Vďaka jemnosti a kvalite je naša kozmetika vyhľadávaná aj ženami s citlivejšou pleťou.  Ak prídete k nám na ošetrenie, v cene je zahrnuté aj jemné denné líčenie s Dior produktmi a úprava obočia (okrem Express ošetrenia). Odídete nielen s krásnou a žiarivou pleťou, ale aj bezchybne upravená do spoločnosti.

Tip na darček: Darčekové poukážky na ošetrenie alebo produkty Dior.

 

FCB logo

Zdroj: Vlastné spracovanie

 

Ďakujeme za pozornosť!