Blog

späť

Inšpirované kórejskou krásnou pokožkou, vycibrené Diorom: 8 pilierov dokonalej pleti

Či už sa s ňou narodili, alebo ju dosiahli vlastným skrášľovacím režimom, pleť kórejských žien už roky obdivuje celý svet. Čistá, jemná a bezchybná. Ale aké je ich tajomstvo a – ak ho odhalíme – môžeme aj my dosiahnúť tak dokonalú pleť?

Umením nie je len krásne sa nalíčiť, ale sa aj správne odlíčiť. Kórejská pedantnosť pri večernom odličovaní je vyplácaná prirodzene „porcelánovou“ pleťou, akou sa pýšia len Azijatky. My v Inštitúte Bratislava vieme, čo je ich tajomstvom. Ako teda vyzerá starostlivosť o pleť „po kórejsky“?

Majte vlastné pravidlá

Starostlivosť o pleť je v každom smere naozaj osobná záležitosť. Čokoľvek, čo je považované za „bežné“, prispôsobte sebe a tomu, čo robí vašej pleti najlepšie. Sledujte svoju pokožku – pozornosť sa vypláca. Ako na to? Vrstvenie, vrstvenie, vrstvenie. Ide o základné pravidlo nielen vo svete módy, ale aj pri večernom rituáli.

#1: Odlíčenie – prvoradá je očista

Zdroj: Dior.com

Aby bolo vôbec možné odštartovať hýčkanie pleti, je potrebné odstrániť všetko, čo jej stojí v ceste – make-up, nečistoty a čokoľvek, čo sa vám na tvári usadilo počas dňa. Na odstránenie odolného make-upu v okolí očí a najmä na extra trvanlivú vodeodolnú riasenku použite Dior – Oil To Milk odličovač z nového radu produktov Life. Je na báze oleja, a tak pri kontakte s riasenkou funguje efektívnejšie. Aj preto ju v Inštitúte Bratislava využívame často a radi.

#2: Micelárna voda – sila živlu a jemnosť kvetín

Zdroj: Dior.com

Je najvyšší čas začať s vrstvením. Odličovač na vodnej báze je pritom všetko, čo budete potrebovať. Nová micelárna voda z rady Life odstráni zvyšky oleja a aj poslednú nečistotu z vašej tváre. Je stvorená z kvetín a rovnako jemná k vašej pokožke. Extrakt z kvetu echinacea zachytáva všetky nečistoty, očisťuje tvár od make-upu a zároveň ju upokojuje.

#3: Píling

Zdroj: Dior.com

Nie každý píling nevyhnutne dráždi pokožku. V Inštitúte Bratislava máme pre vás Dior píling z rady Life, ktorý vás prekvapí už pri aplikácii. Vytvorený bol vo forme púdru, ktorý sa mení na jemnú penu. Jej abrazívne časti nedráždia pokožku, obsahuje zlomok AHA kyselín, ktoré majú pílingový efekt, a tak dokonale rozžiaria vašu pleť.

#4: Maska – koniec nedokonalostiam

Zdroj: Dior.com

S ideálnou pleťou ste sa možno narodili, no ak k nej pristupujete nezodpovedne, nezostane s vami navždy. Masky vládnu vo svete odličovania síce pevnou, no nežnou rukou. Odstránia z tváre všetky odumreté bunky a pripravia „pôdu“ nasledujúcim produktom. Ich efekt môžeme podporiť aj my v Inštitúte Bratislava ošetreniami s využitím nových luxusných masiek z rady Life – Fresh Jelly Mask zvyšuje žiarivosť pleti, Pores Away Mask zmatňuje textúru pleti a Smooth Balm Mask zjemní a vyživí vašu pokožku.

#5: Tonikum – osvieženie pleti

Zdroj: Dior.com

Tonikum vyrovnáva pH pokožky a pripravuje ju na hydratáciu. Pleť tak lepšie absorbuje krémy a iné vyživujúce produkty. Vaša tvár je totiž ako špongia – ťažšie sa zvlhčuje, keď je tvrdá a suchá. Pri pravidelnom používaní bude vaša pleť chránená, posilnená a perfektne pripravená prijímať ďalšie ošetrujúce prípravky.

#6: Sérum – bojovník za krásu

 

Zdroj: Dior.com

Je načase čeliť najväčším nepriateľom vašej pleti. Viete, ktorí to sú? So správnym sérom dokážete poraziť zanesené póry, pigmentáciu, akné, ba dokonca aj vrásky. Dior sérum z rady Life je jedným z najlepších bojovníkov s týmito problémami. Napomáha hojeniu pokožky a všetkých jej buniek.

#7: Očný krém – dokonalosť v maličkostiach

Zdroj: Dior.com

Ak túžite po tom, aby sa ľuďom pri pohľade do vaších očí podlamovali kolená, musíte na tom pracovať aj dnes. Extra porciu hydratácie a ochrany jemnej pokožky v okolí očí vám zabezpečí Dior Hydra Life Sorbet Eye Cream. Na jej aplikáciu použite prstenník – jemne ju vklepte (nikdy nedrhnite!) do okolia očí. Nepodceňujte túto „maličkosť“. Pretože aj dnes platí to, že tvár, ktorú vám dal Boh, máte vo svojich 20-tich rokoch. Je len na vás, ako budete vyzerať v 40-tich.

#8: Hydratačný krém – záver starostlivosti

Zdroj: Dior.com

Hydratácia je srdcom starostlivosti a ochrany pokožky. Akési „zapečatenie“ pleti po ošetrujúcom rituáli, ktorý ste absolvovali. Nájdite hydratačný krém, ktorý vám „sadne“. Či už pôjde o emulziu, krém alebo gél, aplikujte ho ráno aj večer. Nezabudnite pritom na dekolt, aj ten si zaslúži štipku luxusnej starostlivosti. 🙂

 

 

Vy sama ste režisérom starostlivosti o svoju pleť. Inšpirujte sa, skúšajte, obmieňajte a testujte. No nikdy nezabúdajte rozmaznávať seba a svoju pleť. My v Inštitúte Bratislava vám s tým radi pomôžeme. Nájdete nás na Michalskej 7 v Bratislave. Objednať sa môžete telefonicky na čísle 0911 899 618 alebo e-mailom na rezervacie@institutbratislava.sk. Ak budeme mať práve voľný termín, radi vás privítame aj bez predošlej objednávky. Stačí len vkročiť. 🙂

 

Ďakujeme za pozornosť!